-
Ako načisto podľahnúť panike
Zásoby do konca života
Počas odporúčanej 14-dňovej karantény je nevyhnutné, aby si mal zaobstarané zásoby na prežitie. Uisti sa, že si nastavíš pre istotu tri budíky a vstaneš za úsvitu, aby si sa mohol postaviť medzi prvých do fronty pred očakávaným otváraním supermarketu.
Odporúčame, aby si zobral všetko, čo je len v tvojich silách, v zornom poli a v nosnej kapacite. Pričom vôbec nemusíš brať ohľad na to, či daný sortiment vyhovuje tvojim chuťovým pohárikom, a už vôbec nie na tých druhých.
Snaž sa, aby na regáloch v obchodoch ostalo toho čo najmenej. Vznietiš tým druhú vlnu paniky a prispeješ k tomu, aby mohli unavení ľudia cestou domov z roboty pri pohľade na prázdne police podľahnúť rozruchu a davovej psychóze do rovnakej miery ako ty.
-
Aká matka, taká Katka
Kam ideš?
S kým?
O koľkej sa vrátiš?
Hádam si len nechceš obliecť toto?! Znie ti to povedome? Takto asi znel sled otázok, večné vypočúvanie pod bzučiacou neónovou lampou v kuchyni, po tom, čo si s malou dušičkou matku oboznámila o svojom trúfalom rozhodnutí stráviť večer vonku dlhšie s následným návratom v nekresťansky rannej hodine. Ako odtrhla svoj zrak od zemiakov, ktoré práve čistila do polievky, nechtiac na teba mierila nožom.
-
2 rýchle tipy, čo robiť, ak vám vypadlo slovíčko a nechcete byť na smiech
Možno to poznáte…
Chcete si v zahraničí kúpiť spiatočný lístok, ale ako naschvál nedokážete slovíčko „spiatočný“ vyloviť z pamäti. A tak sa radšej uspokojíte iba s dvoma jednosmernými lístkami.
Alebo sa potrebujete opýtať na správnu cestu v uliciach Londýna, ale z predložiek máte v hlave šalát. A tak radšej blúdite v neznámej štvrti ďalej.
Máte chuť vysvetliť zvedavému taxikárovi v zahraničí, že Slovensko nie je Slovinsko, ale vypotiť zo seba geografickú terminológiu v cudzom jazyku u vás neprichádza ani do úvahy.
Vidina katastrofálneho konca vás nadobro odradí. Preto radšej siahnete po najjednoduchšej možnej alternatíve. Mlčíte.
Hádajte, čo?
-
El Hierro, svet tu zďaleka nekončí
Po bohatej nádielke prírodných krás, aká ťa čaká na El Hierro, si neskôr na akúsi morskú chorobu a nevoľnosť už ani len nespomenieš. Polopatisticky povedané: „Stojí to za to!“
Spočiatku budeš mať pocit, že si práve dorazil na koniec sveta. Neboj sa, nie si jediný. V minulosti cez ostrov viedol nultý poludník priamo cez maják El faro de Orchilla a El Hierro sa skutočne považovalo za miesto, kde končia hranice našej planéty. Snáď niet v súčasnosti pokojnejšieho útočiska pred uponáhľaným západným svetom sužovaného pandémiou. Je to miesto ideálneho oddychu, kde človek príde na iné myšlienky. Naplň pľúca dúškami oceánskeho vzduchu: začíname!
-
BUNK hotel
Zapadnúť do ruchu hlavného mesta Holandska bez ujmy na zdraví a odtlačku dezénu plášťa na tvári môže pripadať ako novoročná výzva. Práve preto, ak túžiš po menej turisticky presýtenom, no rovnako rozprávkovo krásnom zážitku v meste s typickými úzkymi lomenými štítmi na domoch, neváhaj, a sadni na vlak smerom do Utrechtu.
…
Kostol-nekostol?
Presne tak, toto nie je žiadny nezmysel, ani paradox, ani trvalé následky zanechané na rozume po nevydarenej silvestrovskej noci. Predstavujeme ti BUNK hotel, bývalý kostol pretransformovaný na unikátne miesto, nielen pre cestovateľov.
My sme sa síce nezbláznili, ale zdá sa, že Robinovi Hagedoornovi, otcovi (nie duchovnému) tohto jedinečného konceptu s najväčšou pravdepodobnosťou uleteli včely. Bolo tomu tesne po tom, čo sa zúčastnil na Burning Man, jednom z najznámejších a najbizarnejších festivalov uprostred Nevadskej púšte. Očarený apokalyptickou atmosférou, kde na otázku: „prečo?“ znie odpoveď: „prečo nie?“, sa pevne odhodlal pokračovať a šíriť vo svete spoločenský údiv. Na jeho vytvorenie však musel opustiť svoje vtedajšie zamestnanie, a rozhodol sa odkúpiť staré kostoly a predefinovať konvenčné vnímanie ubytovacieho komplexu, a to jeho vsadením do historického kontextu.